Ваш надійний помічник в лікуванні алергії
Кожний житель Землі хоча б раз в житті мав алергічну реакцію, а поширеність алергічних захворювань на Україні вже зараз перевищує 30%, починаючи з атопічного дерматиту і алергічного риніту до вкрай важких анафілактичних реакцій, в тому числі на ліки.

Алергія виникає, коли ваша імунна система реагує на чужорідні речовини - такі як пилок, бджолина отрута або лупа домашніх тварин, їжа, ліки, які не викликають реакції у більшості людей. В відповідь на них ваша імунна система виробляє антитіла, які визначають той чи інший алерген як шкідливий, хоча це і не так. При наступному контакті з алергеном, ці антитіла можуть виділяти низку хімічних речовин імунної системи, які саме і викликає алергічну реакцію.

Тяжкість алергії залежить від людини і може коливатися від незначного подразнення до анафілаксії - потенційно небезпечної для життя надзвичайної реакції
Кожний житель Землі хоча б раз в житті мав алергічну реакцію, а поширеність алергічних захворювань на Україні вже зараз перевищує 30%, починаючи з атопічного дерматиту і алергічного риніту до вкрай важких анафілактичних реакцій, в тому числі на ліки.
Алергія виникає, коли ваша імунна система реагує на чужорідні речовини - такі як пилок, бджолина отрута або лупа домашніх тварин. їжа, ліки , яки не викликають реакції у більшості людей. В відповідь на них ваша імунна система виробляє антитіла, які визначають той чи інший алерген як шкідливий, хоча це і не так. При наступному контакті з алергеном, ці антитіла можуть виділяти низку хімічних речовин імунної системи, які саме і викликає алергічну реакцію
Тяжкість алергії залежить від людини і може коливатися від незначного подразнення до анафілаксії - потенційно небезпечної для життя надзвичайної реакції

СИМПТОМИ АЛЕРГІЇ

Вам варто звернутися до лікаря-алерголога, якщо у вас є симптоми, які, на вашу думку, викликані алергією, наприклад :
 • Постійне чхання
 • Свербіж носа, очей або порожнини рота
 • Нежить, закладений ніс
 • Водянисті, почервонілі або набряклі очі (кон’юнктивіт)
 • Набряк губ, язика, обличчя або горла
 • Велика ділянка набряку в місці укусу комах
 • Свербіж або кропив'янка по всьому тілу
 • Кашель, стискання в грудях, хрипи або задишка, рецидивуючі обструктивні стани у дітей
 • Атопічний дерматит
 • Харчова алергія
 • Холодова алергія
 • Якщо у вас була анафілаксія

ХТО НАШІ ПАЦІЄНТИ

Немовлята та діти
Часто алергії у немовлят можуть бути пов'язані з молоком, яйцями та пшеницею.
Алергія часто проявляється у вигляді атопічного дерматиту та алергічного рениту, що може пошкодити шкіру і збільшити ризик подальшої сенсибілізації та інфекцій.
Підлітки
У підлітків проблеми можуть ставати більш очевидними, та проявлятися алергічним ренитом та астмою. Крім очевидного впливу на якість життя, ці симптоми можуть негативно позначитися на успішності дітей.
Дорослі
Різноманітні прояви алергії від кропив‘янки , атопичного та контактного дерматиту , від ангіонабряку до анафілаксії, від алергічного риниту до астми, додається значна кількість реакцій на професійни химичні матеріали, наприклад латекс або метали в складі красок для волосся

МИ ЛІКУЄМО

ВИДИ ДІАГНОСТИКИ

Щоб оцінити, чи є у вас алергія, алерголог перш за все під час консультації зробить опитування та фізичний огляд та можливо попросить вас вести детальний щоденник продуктів, які ви їсте або симптомів, які ви відчуваєте
Консультація
Діагностика шкірних захворювань і новоутворень шкіри починається з детального огляду всього шкірногопокриву, волосся, нігтів і визначення ділянок, що потребують більш детального дослідження (цифровадерматоскопія, діагностична біопсія).
Шкірний тест
Це безпечний неінвазивний тест, який дає відповідь за півгодини на наявність рекції з певним алергеном. В нашому центрі ми використовуєм надійні та високоспецифічні алергени испанської фірми Іммунотек
Патч тести
Патч тести при підозрі на контактну алергію поможуть виявіть реакцію на хімічні речовини або метал.
Аналіз крові
Специфічне дослідження крові на IgE (sIgE), яке зазвичай називають тестом на радіоалергосорбент (RAST) або тестом ImmunoCAP, вимірює кількість антитіл, що викликають алергію, у крові, відомих як антитіла до імуноглобуліну Е (IgE). Зразок крові надсилається до медичної лабораторії, де його можна перевірити на наявність чутливості до можливих алергенів.
Спірографія
Це медичний метод дослідження роботи легенів і бронхів за допомогою спеціального приладу (спірограф). Під час процедури лікар просить пацієнта по-різному дихати в цей прилад і фіксує показники. За допомогою спірографії можна визначити характер вентиляції легенів, їх об'єм, вичислити місткість вдиху і видиху, виявити порушення і патології.
Стомат тести
Стомат тестування на місцеві анестетіки допоможе запобігти важких реакцій під час лікування зубів
Ми знаємо, наскільки важлива ШВИДКА І ПРАВИЛЬНА ДІАГНОСТИКА. Перш за все, завдяки своєчасній діагностиці, можна виявити захворювання на ранніх стадіях і підібрати ефективне лікування, що значно підвищує шанси на повне одужання.

ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЇ

Уникнення алергену
Лікар алерголог допоможе вам вжити заходів для виявлення та уникнення причин, що викликають алергію. Як правило, це найважливіший крок у запобіганні алергічних реакцій та зменшенню симптомів.
Ліки
Залежно від вашої алергії, ліки можуть допомогти зменшити реакцію вашої імунної системи та полегшити симптоми. Лікар алерголог може запропонувати вам безрецептурні або рецептурні препарати у формі таблеток або рідини, назальних спреїв або очних крапель.
Імунотерапія
При важкій алергії або алергії, яка не повністю полегшена іншим лікуванням, лікар може порекомендувати імунотерапію алергенами. Це лікування передбачає серію ін’єкцій або сублінгвальних препаратів, які містять очищені екстракти алергену, які зазвичай роблять протягом декількох років
Проконсультуватись у лікаря на рахунок лікування алергії

Що таке холодова алергія і чи потрібно її лікувати?

Алергія на холод – це реакція шкіри, яка виникає під дією низьких температур: шкіра червоніє, іноді лущиться та покривається висипом, схожим на кропивницю. Терапевтка Марина Болдінова розповідає, як відрізнити обвітрювання шкіри від холодової алергії, як її лікувати та чи існує профілактика.

Як проявляється холодова алергія?
Відрізнити звичайне лущення від захворювання не так важко: холодова алергія проявляється через якийсь час після перебування на холоді й довго не минає. У той час як із лущенням легко впораються зволожувальні креми.
Цікаво, що організм може так відреагувати не тільки на мороз, а й на холодні напої та їжу – виходить, що захворіти можна і влітку. Найчастіше до холодової алергії схильні діти. У дорослих вона теж буває, але рідше, і переноситься набагато легше. До групи ризику потрапляють ті, хто має спадкову схильність чи страждає на інші види алергії.

Які ще є симптоми?
Впливаючи на слизову оболонку ока, холодова алергія здатна викликати значну сльозотечу. Також вона може відображатися на дихальній системі у вигляді бронхоспастичного рефлексу, який у важких випадках може призвести до астматичного статусу (важкого ускладнення бронхіальної астми, яке загрожує життю). У такому випадку потрібна екстрена інтенсивна терапія.

Чи потрібно лікувати холодову алергію?
Зазвичай негативна реакція організму на холод виникає спонтанно і може зникнути самостійно без застосування медикаментів. Проте якщо алергія проявляється часто, зберігається надовго і досить виражена, займатися самолікуванням не варто. Для найшвидшого одужання потрібно звернутися до лікаря загальної практики чи до алерголога, який, можливо, попросить здати аналіз крові на такі маркери, як еозинофіли та імуноглобулін Е. Якщо алергія проходить у легкій формі, ці показники можуть зовсім не змінитися.
Холодова алергія лікується, як і будь-яка інша – антигістамінними препаратами. Курс може тривати від кількох днів до кількох місяців. Якщо холодову алергію не лікувати, то наслідки можуть бути такими ж, як після запущеної форми алергії: гостра кропивниця, розвиток бронхіальної астми. Однак алергія на холод, як правило, рідко перетікає у серйозне захворювання.

Чи можна запобігти її появі?
Щоб убезпечити себе від холодової алергії, потрібно тепло одягатися, намагатися не дихати холодним повітрям і мастити відкриті частини тіла спеціальним кремом, який захищає від холоду (або звичайним жирним кремом). Для профілактики рекомендують приймати вітаміни А, Е, С та PP.


Як відрізнити алергію від простуди

Сильний нежить, сльозотеча, червоні очі і постійне чхання - всі ці неприємні симптоми можуть серйозно ускладнити життя як дитині, так і дорослому. Щоб впоратися з цим станом, потрібно спочатку розібратися, в чому його причина.


У ГРВІ та алергії є кілька схожих симптомів, тому ці два стани плутають досить часто. Наступні симптоми можуть ввести вас в оману:


Чхання, свербіж в носі

першіння горла

сильний нежить

Закладеність носа

Сльозотеча, симптоми кон'юнктивіту

Щоб зрозуміти, з чим ви маєте справу - з ГРВІ або з алергією, потрібно звернути увагу на інші супутні симптоми.


відмінні симптоми


Для ГРВІ характерні також і інші симптоми, які при алергічних станах відсутні або виражені вкрай слабо. Серед них:


Головний біль, «важка» голова

Ознаки інтоксикації - слабкість, «розбите» загальний стан, сонливість

Біль в суглобах і м'язах

Підвищення температури вище 37,2 - 37,5 (невеликий підйом температури характерний і для алергії, особливо при виражених проявах)

Біль в горлі

Якщо вас турбують якісь з цих симптомів, велика ймовірність, що ви «підчепили» вірус, однак поставити точний діагноз зможе тільки лікар.


Причини ГРВІ та алергії


ГРВІ - це гостра респіраторна вірусна інфекція. Її збудниками, відповідно, є віруси, які потрапляють в організм при контакті з хворою людиною, носієм вірусу. Причини виникнення алергії зовсім інші.


Алергія - це виражена реакція організму на ті чи інші алергени. Алергени можуть бути побутовими (пил, цвіль), епідермальними (шерсть тварин, пір'я птахів), що викликаються отрутою комах, медикаментозними, харчовими, пилковими (поліноз). Не завжди вдається відразу зрозуміти, на який саме алерген організм видає небажану реакцію.


Особливу складність може представляти діагностика алергічних станів у дітей. Розібратися в ситуації допоможе лікар-алерголог - він призначить необхідні аналізи і в разі необхідності підбере терапію.


Рекомендації з діагностики та терапії


Якщо ви помічаєте у себе або у вашої дитини яскраво виражені симптоми ГРВІ, які ми описали вище, зверніться до терапевта або педіатра - він допоможе вам підібрати ліки, які знімуть неприємні відчуття і допоможуть організму справитися з хворобою. Незмінною залишається одна рекомендація - пити більше рідини.


Якщо ж ви маєте справу з алергією, місцева терапія (судинозвужувальні краплі, очні краплі) навряд чи допоможе або лише на час замаскує неприємні симптоми. Найголовніше - дізнатися, на який алерген організм реагує настільки гостро, і постаратися позбутися від цього подразника - змінити раціон харчування, переглянути правила гігієни в квартирі або будинку, перестати контактувати з тваринами.


Обов'язково зверніться до алерголога - самолікування може бути не тільки не дуже ефективно, але і небезпечно для вашого організму або організму вашої дитини. Одним з досить частих і важких ускладнень алергії є утруднення дихання і розвиток бронхіальної астми, виникнення алергічного набряку, аж до набряку Квінке. Щоб не стикатися в подальшому з лікуванням цих важких ускладнень, постарайтеся звернутися до лікаря на ранній стадії захворювання.

Чотири речі, які ви, можливо, не знаєте про осінню алергію

Як скажуть вам більшість страждають алергією, симптоми алергії завжди можуть бути неприємними, перетворюючи будь-який час року в чхали сезон. Нежить, свербіж в очах і свербіж в горлі можуть виникнути, коли дні стають коротшими, а листя починає змінюватися. Падіння може бути особливо важким для людей, які чутливі до цвілі і пилку амброзії. Але ці сезонні елементи не єдині тригери, які можуть погіршити симптоми в цю пору року. Є також кілька менш відомих тригерів. Ось чотири речі, які ви можете не знати про алергію на осінь, люб'язно надано Американським коледжем алергії, астми і імунології: * Сінна лихоманка? - Сінна лихоманка, термін з минулої епохи, насправді не має нічого спільного з сіном. Замість цього це загальний термін, який використовується для опису симптомів алергії в кінці літа. Ragweed є поширеною причиною сінної лихоманки, яка також відома як алергічний риніт. Рослина зазвичай починає пилок в середині серпня і може залишатися проблемою до сильного замерзання, в залежності від того, де ви живете. Зверніться до лікаря-алерголога за ліками, що відпускаються за рецептом, для контролю симптомів або щоб дізнатися, чи можуть уколи від алергії бути кращим варіантом. * Тривала тепла погода У той час як більшості людей подобається бабине літо, не по сезону тепла температура може продовжити симптоми риніту. Спори цвілі можуть виділятись при високій вологості або в суху і вітряну погоду. Обов'язково почніть приймати ліки до початку симптомів. Відстежуйте свої симптоми алергії з MyNasalAllergyJournal.org і відвідайте з вашим алергологом, щоб знайти полегшення. * Листя докучливі - деяким людям може бути важко поспати за згрібання листя протягом всієї осені. Але для страждають на алергію граблі представляють свою проблему. Він може перемішувати пилок і цвіль в повітрі, викликаючи симптоми алергії і астми. Особи з алергією повинні носити маску N95 по рейтингу NIOSH при згрібанні листя, косовиці газону і садівництві. * Шкільні алергени - це не тільки сезонна пилок і цвіль, які викликають алергію в цю пору року. Діти часто піддаються впливу подразників в класі і алергії. Це може бути крейдяний пил і домашні вихованці. Учні з харчовою алергією можуть також піддаватися впливу алергенів в обідньому залі. У дітей з бронхоконстрикцией, викликаної фізичним навантаженням (EIB), можуть виникнути напади під час змін або занять в тренажерному залі. Допоможіть своїй дитині зрозуміти, що може викликати його алергію і астму, і як вони можуть уникнути симптомів. Обов'язково повідомляйте вчителям і шкільній медсестрі про будь-яких невідкладних ліках, таких як інгалятори для швидкої допомоги і адреналін. Незалежно від сезону, для тих, хто вважає, що вони можуть страждати від алергії або астми, важливо відвідати сертифікованого алерголога. Алерголог може допомогти вам розробити план лікування, який може включати в себе як прийом ліків, так і прийоми уникнення. Правильне виявлення та лікування алергії допоможе вам і вашій родині насолодитися сезоном. Зателефонуйте нам сьогодні, щоб призначити зустріч з одним з наших сертифікованих алергологів!

Весняна алергія: симптоми, профілактика та лікування

Щороку після зими усі з нетерпінням чекають весни і літа. Окрім алергіків, які з жахом чекають тепла і цвітіння, адже вони невимовно страждають від квіткового пилку.


Реакція на квітковий пилок має багато назв – весняний поліноз, пилкова астма, алергічний риніт, весняний катар, сінна лихоманка. Поліноз у всіх алергіків різний – може протікати легко, помірно або важко.


Поліноз на цвітіння виникає так само, як і інші алергії – в якийсь момент речовини, що потрапляють в організм, зокрема, пилок квітів, починають сприйматися організмом як небезпечні для здоров’я. Тож організм починає з цим “боротися”.


Окрім того, схильність до алергії буває і спадковою. Алергія є доволі непередбачуваним захворюванням – вона може бути у людини з раннього дитинства на все життя, а може з’являтися і проходити.


В якості профілактики весняної алергії слід вживати наступні заходи:


Змінити графік перебування на вулиці. Вважається, що найбільша кількість пилку у повітрі концентрується в ранкові години з 5 до 10. В цей час бажано перебувати в приміщенні з щільно закритими вікнами.

На сонці алергени також активізуються швидше, тому слід уникати прямих сонячних променів.

В сухі дні і коли вітер бажано утриматися від прогулянок.

Носити марлеву пов’язку і окуляри.

Використовувати декоративну косметику, дезодоранти мінімально.

Після виходу на вулицю обов’язково міняти одяг і приймати душ.

Якщо є домашні тварини, після прогулянки також їх слід купати.

Не сушити білизну і одяг на свіжому повітрі в період цвітіння рослин.

Підвищувати імунітет.

Найбільш важкі реакції проявляються при безпосередньому проникненні алергену в кров: при ін’єкціях лікарських препаратів, при укусах комах.

Як боротися з сезонною алергією – з цим допоможе алерголог або терапевт. Зазвичай, алергікам прописують антигістамінні препарати.


А тим, хто особливо страждає під час цвітіння – до початку сезону рекомендують провести антигістамінну “вакцинацію” – введення потужних антигістамінних препаратів з терміном активності до півроку.

Якщо ж алерген відомий, потрібно припинити контакт з ним або постарайтеся зменшити дозу алергену. Для весни більш характерна дихальна алергія.

Ідеальним рішення в лікуванні весняної алергії є зміна місця проживання на час цвітіння рослин-алергенів. Але, на жаль, не всі можуть собі це дозволити, тому в кожному конкретному випадку, алергію слід лікувати індивідуально, виходячи із загальної клінічної картини, умов проживання, умов праці і так далі.

Найефективнішим лікуванням полінозу вважається профілактична імунотерапія. Основна суть методу полягає у введенні в організм постійно збільшується дози алергену, що призводить до нормалізації реакції організму на нього. Але даний спосіб вимагає регулярного відвідування алерголога протягом 1,5-2 місяців.

Боротися з алергією можна і безпосередньо в період цвітіння алергенів – щільно закривати вікна, носити захисну маску й окуляри, очищати повітря в приміщенні, часто робити вологе прибирання.

БЛОГ АЛЕРГОЛОГА

КОНТАКТИ

Запис на консультацію
Запис на діагностику
Передзвоніть мені
Made on
Tilda